ASPON AUTOTANKIN TOIMITUSJOHTAJA VAIHTUU
2007-10-16T13:00:03 CETASPO Oyj PÖRSSITIEDOTE 16.10.2007 klo 14.00
Aspo-konserniin kuuluvan Oy Autotank Ab:n uudeksi toimitusjohtajaksi on 5.11.2007 alkaen nimitetty DE Lars Lindell. Hän seuraa tehtävässä Peter Huttonia, joka eroaa Oy Autotank Ab:n palveluksesta.
Lars Lindell, 52, toimii tällä hetkellä Oy Autotank Ab:n hallituksen jäsenenä, josta tehtävästä hän eroaa siirtyessään toimitusjohtajaksi. Lars Lindell on aikaisemmin toiminut johtotehtävissä Lännen Tehtaat Oyj:n palveluksessa ja Huurre Group Oy:n toimitusjohtajana.
Lisätietoja antaa Gustav Nyberg, (09) 7595 256, 040 503 6420
ASPO Oyj
Gustav Nyberg
toimitusjohtaja
Aspo-konserni keskittyy teollisuuden logistiikkapalveluihin. Se palvelee energia-alan ja prosessiteollisuuden yrityksiä liiketoiminta-alueilla, jotka edellyttävät vahvaa erityisasiantuntemusta ja logistista osaamista. Aspon liikevaihto vuonna 2006 oli 225,9 milj. euroa. Siitä noin 39 % muodostui Aspo Chemicalsin liikevaihdosta, noin 37 % Aspo Shippingin liikevaihdosta ja noin 24 % Aspo Systemsin liikevaihdosta.
JAKELU:
OMX Pohjoismainen Pörssi
Keskeiset tiedotusvälineet